Bramborové lupínky

Bramborové lupínky

Bramborové lupínky jsou známé také pod názvem Chips a v anglofonních zemích jako Crisps.

Jde o hluboce smažené pramborové plátky, které slouží jako lehký předkrm a nebo jako chuťovka k různým příležitostem.

Původ a vznik bramborových lupínků

Smažení brambor v horkém oleji je především americký tradiční postup úpravy této zeleniny. Nicméně podle jedné historky muž jménem George Crum přišel s nápadem, že brambory nabude před smažením krájet na do té doby obvyklé hranolky, ale že je nakrájí na podlouhlé tenké plátky. Tato jednoduchá myšlenka stála na počátku dnes tak rozšířené a oblíbené pochutiny. V pozdějších dobách ještě přišlo ochucování solí, paprikou, pepřem a dalšími přichuťemi. Dnes již existuje několik desítek různých příchutí bramborových lupínků - chipsů.

Nejnovější obsah na Lupinky.cz

RSS kanál - nejnovější fotografie
Pohrajte si chvíli s výjimečnými SUPER Cornitos ještě předtím, než je otestujete na vlastní chuť. Kombinace soli a pepře, to je fígl, který vám zpříjemní jakoukoli party či volnou chvíli. Bohemia SUPER Cornitos se zábavným tvarem kornoutu má předpoklady stát se vaším favoritem v řadě SUPER.
Bohemia SUPER Penne je tu pro milovníky všeho, co jen trochu souvisí s Itálií. Nechte se očarovat kombinací skvělých penne „all dente“ a pikantní chuti paprika & rajče. Díky jejich tvaru úžasně křupají a otevřený sáček vám nedovolí jen tak s mlsáním přestat.
Pokud potřebujete pořádně nažhavit, vyberte si Bohemia SUPER Nachos Chilli. Trojúhelníkové tvary s příchutí chilli přímo svádějí vyrobit si omáčky, do kterých je můžete zvolna namáčet a vychutnat si tak s přáteli mexickou atmosféru přímo u vás doma.
SUPER jsou nové speciality značky Bohemia, se kterými se zaručeně nebudete nudit. Řekněte to pomocí SUPER. Darujte srdce z lásky anebo jen tak. Srdce nemusí být přece za každých okolností sladké. Bohemia SUPER Hearts jsou jemně solená srdíčka, která jsou tu od toho, aby potěšily vás i vaše přátele. Jejich speciální mřížkovaný tvar nabízí mnoho způsobů, jak si je vychutnat. Dáte si jedno a hned dostanete chuť na další. SUPER Hearts, to je srdeční záležitost, která si nedá poroučet.
Terry Pratchett | Semiho blog | Varenie.sk - vaše recepty online | Slovník | Gramofonové přenosky | 1.32MB Načteno za 0.05 s